Helsereformutvalget arrangerte 3. februar 2026 et åpent seminar om utfordringer i og modeller for de norske helse- og omsorgstjeneste i tiårene framover.
Program:
Ordstyrer: Jonny Finstad, utvalgsmedlem
- Foreløpige tanker om mulige modeller for framtidens helse- og omsorgstjenester, ved utvalgsleder Gunnar Bovim
- Innspill fra referansegruppas ved leder Lilly Ann Elvestad
- Særlige utfordringer i distriktene krever særlige tiltak, ved leder for Nasjonalt senter for distriktsmedisin Anette Fosse
- Kommuneperspektiver ved kommuneoverlege i Vestvågøy Eva Kibsgaard Nordberg
- Kommuneperspektiver ved kommunaldirektør for helse og mestring i Rana kommune Sissel Karin Andersen
- Sykehusperspektiver ved administrerende direktør Nordlandssykehuset Siri Tau Ursin
- Helse- og omsorgstjenestenes rolle i framtidens beredskap, ved Statsforvalter Tom Cato Karlsen
- Innlegg fra salen og panelsamtale, ledes av Jonny Finstad
- Oppsummering og invitasjon til å sende innspill til utvalget, ved utvalgsleder Gunnar Bovim
Seminar om utfordringsbildet 4. desember
Helsereformutvalget arrangerte 4. desember 2025 et åpent seminar om utfordringsbildet for helse- og omsorgstjenestene i årene framover.
Program:
– Utvalgets foreløpige forståelse av utfordringene for de norske helse- og omsorgstjenestene i årene framover, ved utvalgsleder Gunnar Bovim
-Ulike syn på hovedutfordringene, ved leder for utvalgets referansegruppe Lilly Ann Elvestad
-Reformer løser ikke alt, ved professor em. Ole Berg
-Prioritering i helsetjenesten: Spagaten mellom samfunnsperspektiv og sektorlogikk, samfunnsøkonom Ingrid Hjort
-Innlegg fra salen og panelsamtale, ledes av Lars Erik Flatø
-Oppsummering og invitasjon til å sende innspill til utvalget, ved utvalgsleder Gunnar Bovim